هفت رمز رسیدن به اهداف تجاری در بازاریابی

بسیاری از افراد و شرکتها تمایل دارند به اهداف و آرزوهایی که در زمینه تجارت و کسب و کار دارند برسند. رسیدن به هدف در هر کسب و کاری به همین راحتی در بازاریابی نیست.

تا ما نتوانیم برنامه ریزی بازاریابی و نگاه جامع نگرانه به فعالیتهای خود و دیگران داشته باشیم تنها در حد یک رویا باقی خواهد ماند. رعایت کردن نکاتی لازم است تا شما را به هدفها و آرزوهایتان برساند. از جمله این نکات بازاریابی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

یک) سرمایه گذارها را تحت تأثیر قرار دهید

اگر با مدیرهای ارشد یک شرکت یا سازمان ، حسابدار و افرادی که در قسمت حقوقی یک شرکت یا دفتر مشغول هستند دیدار کنید و آنها را تحت تأثیر قرار دهید ، در رسیدن به اهدافتان بیشتر می توانند به شما کمک کنند.

دو) سرمایه کافی را برای پشتیبانی از اجرای طرح آماده کنید

بهتر است همیشه تقریباً دو برابر آن پولی که در طرح نوشته شده است برای اجرای آن کنار بگذارید. زیرا برنامه ها همیشه بر روی کاغذ متفاوت تر از زمانی هستند که در عمل اجرا می شوند.

سه) روی مشتریان خود برنامه ریزی کنید

یک بازاریاب حرفه ای و مسلط به بازار می داند که این مشتریان هستند که می توانند یک کسب و کاری را سرشار از سود کنند نه محصولات. درست است که محصولات به خاطر کیفیتی که دارند جذب کننده مشتریان هستند اما در واقع این مشتریان هستند که سود اصلی را عاید یک کسب و کار می کنند. پس بهتر است برنامه ریزیهای خود را به گونه ای طراحی کنید که در آن مشتریان در اولویت برنامه ها قرار بگیرند.

چهار) همواره  برای بهبود وضعیت کسب و کار خود تلاش کنید

از نظر مشاوره بازاریابی اشتباه بزرگی که برخی مدیران و صاحبان کسب و کارها انجام می دهند این است که پس از رسیدن به مرحله سود دهی محصول ، تلاششان کمتر می شود. در حالی که اصل موفقیت در این است که همیشه برای موفقیت ها و سود دهی های بیشتر تلاش کنید.

پنج) در برآورد سود احتیاط به خرج دهید

سعی کنید زمانی که برای تجارت و فعالیتهای خود برنامه ریزی می کنید سود پیش بینی شده را خیلی بالاتر از آنچه ممکن است در واقعیت به دست بیایید برآورد نکنید. حتی ، محض احتیاط سعی کنید میزان سود خود را کمتر در نظر بگیرید. چنین برنامه ریزی به شما کمک خواهد کرد که هم تلاشتان بیشتر شود و هم احساس شکست و نا امیدی نکنید.

شش) قیمتها را واقعی و مطابق با سیاستها و اهداف کلی کسب و کار خود تعیین کنید

همانطور که پیش تر از این هم در مقالات قبلی اشاره شده بود ، یکی از مهمترین استراتژیها در هر کسب و کاری تعیین قیمت است. بهتر است قیمتها را هم بر اساس ارزش واقعی کالا و هم همانگ با مخارج و هزینه هایی که کرده اید تعیین کنید. سعی کنید در این بخش کاملاً کارشناسانه و با مشورت بازاریابها و متخصصین خود تصمیمات نهایی را بگیرید.

هفت) حواشی و غیر مترقبه ها را پیش بینی کنید

در هر برنامه ریزی که انجام می دهید بخشی از توان ، سرمایه ، فرصتها و امکانات خود را برای حوادثی که به صورت غیر مترقبه رخ می دهند و ممکن است شما را وارد حواشی کنند در نظر بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *